ארונות והרמוניה: עיצוב הרמוני לארונות הבית

הרהיטים הבולטים בחדר השינה שלנו הם ארון ומיטה. מיטות וארונות תופסים הרבה מקום במרחב החדר, ומשמשים אותנו לא מעט. בתהליך תכנון ועיצוב החדר, יש להשכיל ולהתאים את המיטה והארון הן מבחינת המראה החיצוני של כל אחד מהם, והן באמצעות עיצוב מתאים ומיקום נכון של כל רהיט בחלל החדר.

יצירת התאמה בין הרהיטים של חדר השינה אינה משימה פשוטה כלל. למרות רצוננו הטוב לתכנן ריהוט היוצר עיצוב הרמוני, חובה עלינו להתחשב תחילה בתנאי הגודל והמידות של החדר. חדרים קטנים מציבים אותנו בפני בעיה. בחדר קטן אין מקום למיטה ולארון גדולי מימדים, אחרת לנו לא יהיה מקום כלל, ובטח שלא לרהיטים נוספים כמו שידה או פינת איפור. על מנת לפתור בעיה זו, ישנה אפשרות להיעזר בעיצוב המודרני הכולל ארון הזזה המשמש לאחסון בגדים וחפצים, ומיטה וחצי המתאימה ליחיד ואינה תופסת נפח כה רב.

אם טעמכם אינו המודרני אלא הקלאסי, ועדיין ברצונכם לעצב חדר לפי רוח התקופה האהובה עליכם, אין צורך להתפשר. תוכלו להשיג מיטת אפיריון בגודל מתאים ועיצוב מיוחד, מזרן עבה ונעים לשינה, ולהוסיף לכל זאת ארון קלאסי עם ניחוח אירופאי. כל זאת, כאמור, בהתחשב בגודל החדר.

התאמת הארונות והמיטות למרחב החדר הנה חשובה, אך ישנו גורם נוסף האחראי ליצירת עיצוב הרמוני בחדר. למרות שכל רהיט מגיע בנפרד, יש להבין כי שניהם יחד יוצרים קומפוזיציה מסוימת המשקפת את החדר. הפריטים בחדר חייבים להשלים תמונה אחידה, והרהיטים אמורים להיראות כמו חברו יחד בצורה מושלמת. הצבעים אינם צריכים להיות תואמים באופן מדויק, גם לא חומרי הגלם מהם עשויים הרהיטים. ההרמוניה בניהם נוצרת בזכות חשיבה נרחבת של עיצוב נכון. בעיה זו מתעוררת, לדוגמא, בעת עיצוב החדר בסגנון יפני. העיצוב היפני הנו קו עיצוב מוגדר ומגובש, ולכן פריטי ריהוט ברוח היפנית מביאים את ההרמוניה בחדר רק באמצעות רהיטים בעלי אותו קו עיצוב. כאשר משלבים ארונות בעיצוב יפני בחדר, צריך לחשוב גם על שידה ושולחן תואמים. כאשר אלו לא תואמים, ההרמוניה בחדר מופרת בצורה נכרת לעין. לפעמים אי אפשר להבחין בהפרת ההרמוניה, בעת עיצוב הכולל ארונות קיר או ארונות פתיחה שאינם שייכים לקו עיצוב מובהק. יצירת הרמוניה בין רהיטי החדר היא אכן משימה מורכבת, ועל מנת להשיגה, יש להתייחס למספר גורמים.

מרכיב נוסף וחשוב לא פחות הוא ההתאמה בין צבעי הרהיטים. הרהיטים הבולטים צובעים את החדר רק בזכות קיומם במרחב. ארונות בצבעים לבן ושחור נתפסים בדרך כלל כצבעים נטראלים, אך הם יוצרים לא מעט רעש בעיצובים מסוימים, עד כדי הפרת הרמונית של העיצוב, ויש להתייחס לכך. מיטות בגוון חום כהה ורהיטים בגוון חום בהיר לא תמיד יוצרים אסתטיקה, ומשתלבים יפה במראה הכללי. יש לדעת לבחור את צבעי המיטה בצורה התואמת לרהיטים, ולא להקל בכך ראש.

לסיכום, חדרי שינה הנם החדרים האהובים ביותר בבית בהם אנו מבלים את זמננו בשינה. כמו שאנו מבלים את מירב זמננו עם אנשים אהובים, ומעניקים להם אהבה וחום, כך יש להקדיש זמן ומחשבה בעיצוב החדר האהוב עלינו – חדר השינה שלנו.

השארת תגובה